Offcanvas
Some text as placeholder. In real life you can have the elements you have chosen. Like, text, images, lists, etc.

NativePHP چیست؟ با زبان php برای دسکتاپ و کامپیوتر برنامه و نرم افزار تولید کن!

NativePHP چیست؟ با زبان php برای دسکتاپ و کامپیوتر برنامه و نرم افزار تولید کن!

NativePHP چیست؟!

NativePHP یک فریم ورک جدید برای ساخت برنامه‌های کاربردی دسکتاپ به صورت نیتیو با استفاده از زبان برنامه‌نویسی PHP است. اگر شما یک توسعه‌دهنده PHP هستید، این یک خبر عالی برای شماست. حتی اگر به تازگی با PHP آشنا شدید، می توانید به راحتی NativePHP را یاد گرفته و استفاده کنید.

هر آنچه که در تصورتان باشد می توانید با NativePHP در بستر دسکتاپ تولید کنید.

NativePHP به سرعت در حال گسترش است و به توسعه‌دهندگان PHP اجازه می‌دهد که برنامه‌های نیتیو و ترکیب‌پذیر را با استفاده از ابزارها و فناوری‌هایی که قبلاً می‌شناسند، ایجاد کنند: HTML، CSS، Javascript و البته PHP.

خطاب به آن هایی که می‌گفتند PHP مرده است!

 

NativePHP دقیقا چیست؟!

به صورت دقیق، NativePHP یک ترکیب از عناصر زیر است:

1. مجموعه‌ای از کلاس‌ها (اصطلاحاً انتزاعات) که به شما امکان می‌دهد به راحتی با ویژگی‌های مختلف سیستم‌عامل میزبان تعامل کنید.

2. مجموعه‌ای از ابزارها که اجازه می‌دهد به شما برنامه‌ی نیتیو خود را با استفاده از محیط مرورگر Electron یا Tauri ساخته و بسته‌بندی کنید.

3. محیط اجرای استاتیک PHP که به برنامه‌ی شما اجازه می‌دهد بدون نیاز به هیچ تلاشی از طرف کاربر بر روی سیستم کاربر اجرا شود.

 

NativePHP چی نیست؟!

NativePHP یک روش خاص برای ساخت برنامه‌های نیتیو نیست. در حال حاضر، ما فقط از درایور Laravel پشتیبانی می‌کنیم، اما در حال کار بر روی این هستیم که این روش برای هر فریم ورکی که شما استفاده می‌کنید، حتی اگر اصلاً از فریم ورکی استفاده نمی‌کنید، کار کند.

NativePHP یک فریم ورک رابط کاربری (GUI) نیست. ما نمی‌خواهیم به شما بگوییم چگونه برنامه‌ی خود را ساختاردهی کنید. شما می‌توانید هر مجموعه ابزاری برای رابط کاربری که به شما و تیمتان احساس بهره‌وری بیشتر می‌دهد، انتخاب کنید.

می‌توانید رابط کاربری React را انتخاب کنید، یا Vue را یا حتی Livewire یا Inertia را. اگر از HTML و CSS ساده استفاده می‌کنید هم می‌توانید، یا اگر از Tailwind یا Bootstrap یا Material UI تمایل دارید، همان را انتخاب کنید.

NativePHP نسخه‌ی سفارشی و جدیدی از PHP نیست. این همان PHP است که شما می‌شناسید و از آن لذت می‌برید.

 

چه چیزهایی در این بسته وجود دارد؟

NativePHP با یک مجموعه از ویژگی‌های مفید، به همراه خود ارائه می‌شود که از جمله عبارتند از:

مدیریت پنجره‌ها
مدیریت منوها
مدیریت فایل‌ها
پشتیبانی از پایگاه‌داده (SQLite)
نوتیفیکیشن های نیتیو (اعلان‌ها)

 

چه چیزهایی می‌توانم با NativePHP بسازم؟

صادقانه، هر چیزی که می‌خواهید. ما اعتقاد داریم که NativePHP قدرتی خواهد بود که هزاران توسعه‌دهنده را قادر می‌سازد تا انواع برنامه‌ها را ایجاد کنند. تنها محدودیت، خلاقیت شماست.

می‌توانید یک برنامه نوار منو بسازید که به شما امکان مدیریت کارهای زمان‌بندی (cron jobs) را بدهد، یا یک برنامه جدید و جالب راه‌اندازی کنید، یا یک برنامه ضبط صفحه‌نمایش بسازید!

0
پرسش و پاسخ
قوانین پرسش و پاسخ
  1. نظرات به صورت فینگلیش تایید نخواهد شد.
  2. نظرات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  3. نظرات غیر مرتبط با این مطلب منتشر نخواهد شد.
دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد